Üye Menü
Telefon

Hakkımızda

Zeyneb Kirazoğlu, Medine/Suudi Arabistan´da doğup büyüyen bir Türk moda tasarımcısıdır. Üniversite eğitimini 2013´de Arab Open University İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Çocukluğundan beri çizime ve el sanatlarına olan yeteneği ve sevgisi, hayalini kurduğu moda tasarımı bölümüne yöneltmiştir.
 
2020 yılında, İstanbul Moda Akademisi "Moda Tasarımı ve Teknolojisi" lisans bölümünden mezun olmuştur. Farklı tekstil firmalarında çalışarak ve kurslara giderek kendini geliştirmiş ve tecrübe kazanmıştır.

2022´de çocukluk hayatı, çizimleri ve annesinin 1970´ler kıyafetlerinden ilham alarak "Gerçekten Kaçış" isimli mezuniyet defilesini gerçekleştirmiştir.

Defile´nin konusundan yola çıkarak 2023 Şubat ayında patentini aldığı isminin, soyisminin baş harfleri ve soyadındaki kiraz sembolüyle aksesuar ve giyim alanında markasını kurmuştur.

Klasik formları farklı materyaller ve renklerle yeniden yorumlayarak doğayı ve sanatı savunmuştur. Çiçekler, bitkiler ve hayvanlarla doğaya olan sevgisini yansıtmıştır. Kişiye özel el yapımı tasarımlarıyla da sanatı vurgulamıştır.

Plastik malzemeyi sürdürülebilirlik bağlamında kullanılabilir aksesuarlara dönüştürmüştür. Tasarımlardaki canlı renkler, yazı ve çizimlerde olumlu bir bakış açısıyla Sanat Dünyayı Değiştirebilir mi? Sorusuna cevap vermeyi hedeflemiştir. Ayrıca farklı sanat dallarını tasarımlarıyla bir araya getirme görüşündedir. Hikâyeleriyle, desenleri ve formlarıyla yenilikçi, doğa ve sanatseverlere hitap etmektedir.
 

Bizi Takip Edin
  • Facebook
  • Instagram
  • Shopier
  • Etsy
  • Dolap
E-Bültene Kaydol
Mobil Uygulamalar